Zamówienia tel. 516 121 904
HU

Herbalyes Aloes Ferox
Cena: 71,00 PLN 

Pojemność: 1 Litr
Opakowanie: Butelka Szklana
Data ważności serii: 31-12-2014
Wysyłka: KURIER SIÓDEMKA
Cena wysyłki: SIÓDEMKA: 13,00 zł przedpłata, 15,20 zł pobranie.

Herbalyes Aloes Ferox

Herbalyes Aloes Ferox to 100% czysty sok z aloesu, bez dodatku wody i konserwantów. Nasz sok to ekologiczny produkt, pozyskiwany naturalnymi metodami pochodzący z RPA aloes. Jest delikatny w smaku. Jakość naszego soku z aloesu jest najwyższa z możliwych.
Opis produktu Dawkowanie Wskazania
przeciwwskazania
Upusty Opinie klientów (14)

Herbalyes Aloe Ferox
 Herbalyes Aloe Ferox

Sok z aloesu - Herbalyes Aloes Ferox

100% sok z dzikiego aloesu

Herbalyes Aloes Ferox to 100% czysty sok z aloesu, bez dodatku wody i konserwantów. Dziki aloes rozumieć należy jako aloes nie hodowany na farmach. Ingerencja człowieka polega tylko na obcinaniu dolnych liści, co stymuluje wzrost aloesu. Aloes ferox to oryginalny aloes, taki jaki człowiek hodował i używał od zawsze. Tradycja takiej uprawy sięga kilku tysięcy lat. Ferox to jeden z trzech gatunków aloesu nadających się do spożycia. Jakość i właściwości takiego aloesu są nieocenione.

Na świecie występuje 400 gatunków aloesu i tylko trzy nadające się do spożycia: aloes arborescens, aloes ferox i aloes vera. Obecnie soki z tych aloesów są rzadko dostępne na rynku.

Przeważnie sok z aloesu otrzymany jest z odmiany zwanej aloe vera miller barbadensis. Gatunek ten został stworzony przez człowieka na początku XX wieku na potrzeby przemysłowej hodowli.
Sok z aloesu pochodzący z tej odmiany jest przeważnie produkowany metodą rozpryskową, polegającą na przerobieniu świeżo otrzymanego soku na proszek, łatwy do transportu.

Po przewiezieniu go w takiej postaci w beczkach, na przykład do Europy, otrzymuje się ponownie „sok z aloesu”. Taki sok z aloesu smakuje i wygląda jak woda. Czasami dla otrzymania wrażenia „100% soku z aloesu” dodaje się pulpę aloesową i zagęszczacze.

Reasumując: Herbalyes Aloes Ferox sok z aloesu to alternatywa dla nikłej wartości „ 100% soków z aloesu” dostępnych w Internecie czy sklepach zielarskich.

Tradycyjna uprawa

Synonimy feroxu to dziki aloes oraz gorzki aloes (ze względu na dużą ilość części o gorzkim smaku). Aloes ferox ma jaskrawe, czerwone kwiaty i pień przypominający palmę.

Zbiera się tylko dojrzałe liście. Liście każdej rośliny są obcinane jedynie raz do roku. Obcinanie dolnych, dojrzałych liści stymuluje wzrost aloesu. Jeśli liść aloesu zostanie przecięty, natychmiast zaczyna wypuszczać żółtą, gorzką ciecz zwaną aloiną. Ponieważ duże dawki aloiny mogą być toksyczne, ważne, aby cała aloina została usunięta. Po odsączeniu aloiny cały liść, łącznie ze skórką, wykorzystywany jest do wyrobu produktu jakim jest Herbalyes Aloes Ferox 100% sok z aloesu.

Certyfikaty:

Produkt pochodzi z upraw ekologicznych.
Kontrola w Polsce: Cobico Sp. z o.o. PL-EKO-03
Certyfikat można zobaczyć: Certyfikat 2013-2014

Co oznacza certyfikat PL-EKO-03? Każdy ekologiczny produkt musi przejść procedurę zgodności w jednostce certyfikacyjnej wyznaczonej przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi. Oznacza to, że nasza firma przedstawiła dokumenty potwierdzające pochodzenie ekologiczne produktu (produkt pochodzi z upraw ekologicznych i jest produktem ekologicznycm) oraz spełnia warunki w zakresie przechowywania i dystrybucji. Innymi słowy, żaden certyfikat ekologiczny, pochodzący z innego kraju nie jest ważny dopóki nie przejdzie procedury jak wyżej. Każdy ekologiczny produkt powinien mieć na etykiecie symbol jednostki certyfikacyjnej oraz unijne logo produktu ekologicznego (logo widoczne na stronie po lewej stronie).

Sposób użycia

Raz dziennie na pusty żołądek 50 ml czystego soku z aloesu.
Przed użyciem zależy wstrząsnąc sok z aloesu.
Bardzo wskazane jest pić aloes razem co najmniej pół litra lekko ciepłej wody. Po wypiciu aloesu należy w miarę możliwości popijać małymi łyczkami wodę. Można do wody dodać kawałek cytryny i łyżkę miodu.

Sok z aloesu: przepis na napój aloesowy.

Herbalyes Aloes Ferox można używać jako zagęszczany sok z aloesu do przyrządzania napoju. Przygotowanie napoju nie trwa zbyt długo i można wprowadzić go do swojego codziennego porannego rytuału szczególnie w okresie wiosennym.

Następujące składniki przygotowujemy i mieszamy:

1/2 szklanki przegotowanej wrzącej wody,

1/2 szklanki wody mineralnej,

1/2 lub 1 łyżeczka miodu,

1/2 plastra cytryny,

cienki plaster imbiru świeżego,

sok z aloesu: 2-3 łyżki stołowe

 

l
footer
Wszystkie prawa zastrzeżone Filozofia firmy li    Napisz do nas li    Dane firmy li    Polityka Plików Cookies li     Realizacja Intertele S.A.
Copyright Herbalyes 2009-2014